Pages Navigation Menu

מיכל ציקלידים מגוון בפינת אוכל

מיכל ציקלידים מגוון בפינת אוכל

סוג האוכלוסיה: ציקלידים אפריקאים, טנגניקה, סינגפור
מידע כללי: מיכל הדגים נבנה כחלק בלתי נפרד מפינת האוכל. בוצעה עבודת נגרות שהקיפה את המיכל עצמו ובנוסף תוכנן ארון לשימושים שאינם קשורים לאקווריום מצד ימין. מערכת אוטומציה הגבוהה ביותר שניתן למצוא לדגי מים מתוקים – החלפות מים אוטומטיות, האכלה יומית קצובה ומדוייקת, שליטה על מערך התאורה. ביום צילום התמונה האקווריום היה בן שנה. מאחר ומערכות התמיכה כל כך איכותיות וחזקות, האקווריום נשאר נקי לכל משך הזמן בין הטיפולים.
מידות חיצוניות בס"מ: 165X55X75
נפח מים: כ-600 ליטרים כולל נפח המים שבסאמפ.
ציוד: ניתן לראות כי האקווריום נקי לחלוטין מציוד – כל מערכת התמיכה מוצנעת ומקובעת למקומה כך שגם עוד חמש שנים לא ייראו ממנה חלקים. סאמפ בתכנון של חברת א.א אקווריומים אשר מסוגל לתמוך במסה ביולוגית גבוהה במיוחד ובו זמנית מחמצן את המים גם ללא צורך במשאבת אוויר. בנוסף לזאת, נעשה שימוש בחומרי סינון רב פעמיים לחיסכון משמעותי בעלות התחזוקה השנתית. מערך חירום למקרה של הפסקות חשמל נכנס לפעולה באופן אוטומטי ותומך בדיירים למשך כמה שעות. שתי משאבות מים מעלות מים לאקווריום מהמסנן התחתי כאשר לכל משאבה מערך צנרת עצמאי שלה – זאת על מנת ליצור גיבוי של 24/7 למערכות התמיכה. משאבת אוויר OPTIMAL שקטה לחלוטין מעבירה אוויר דרך צנרת שהונחה בתוך מעטה מגן וקובעה לתחתית המיכל מתחת למצע. גוף חימום משולב טרמוסטט גרמני, ארבע נורות 5T גרמניות אשר מחזקות את ציבעיהם הטבעיים של הדגים ומעניקים לסלעים צבעים עמוקים יותר. תאורת לילה מבוססת LED בצריכה חשמל נמוכה במיוחד מספקת אור ירח לשאר משך היממה.
מיקום ציוד התמיכה: כל הציוד ממוקם מתחת לשולחן ותופס מעט מקום יחסי – רק הדלתות הימניות שנמצאות בדיוק מתחת למיכל התצוגה. בחלק העליון בין פני המים ובין החיפוי עצמו ממוקמות הנורות עם מתקן האכלה אוטומטי.
תחזוקה שוטפת: אחת לחודשיים מתבצע טיפול למיכל הכולל שאיבת רפש והחלפת חומרי סינון במסנן. מאחר ומערכות התמיכה נותנות ביטוי למיטב הטכנולוגיה בעולם ומפרקות את החומרים השליליים לפני שהם הופכים לרעלים, כמעט ואין צורך לנקות ירוקת מהשמשה.

תקריב מיכל ציקלידים עם רקע כחול
תקריב מיכל ציקלידים עם רקע כחול

פינת אוכל עם אלמנט כחול מלא בציקלידים בשלל צבעים
פינת אוכל עם אלמנט כחול מלא בציקלידים בשלל צבעים

מיכל ציקלידים מרהיב וארון זכוכית עם קריסטלים משמאל
מיכל ציקלידים מרהיב וארון זכוכית עם קריסטלים משמאל
אנו מביאים כאן את שלבי ההקמה עם הסבר קטן ליד כל תמונה

כאן ניתן לראות את שולחן הפלדה המגולוון עם לוח העץ עליו.שולחן פלדה מגולוון על לוח סנביץ' עליו שימו לב שהחלק השמאלי של השולחן לא מיועד לאקווריום אלא ישמש כמקום איחסון של הלקוח לצרכים שלא קשורים לתחביב. מימין יהיה ממוקם הסאמפ.

 

 

 

 

האקווריום ממוקם על השולחן והסאמפ בחלק התחתון. מיכל זכוכית על שולחן פלדה עם סאמפ בתחתיתבחלקו הימני של האקווריום לכל גובה הפינה ניתן להבחין במסנן המקדים (פרה פילטר) שישמש כונס מים מהמיכל אל המסנן התחתי. כרגע המסנן המקדים עדין מצופה חומר מגן.

 

 

 

 

צנרת האוויר שדרכה יזרום אוויר לאבן האוויר עוברת בתוך מעטה PVC קשיח שלא ימחץ תחת משקלם של הסלעים. צנרת קשיחה מגינה על הצינור הגמיש הפנימי
נעשה שימוש בצנרת ייחודית בעלת אורך חיים ארוך במיוחד.

 

 

 

 

צנרת PVC קשיחה המשמשת להעברת כימיקלים עם אורך חיים של כ-20 שנים מעבירה מים מהמסנן אל מיכל התצוגה. צנרת קשיחה עוברת מאחורי המיכלהצנרת עוברת מאחורי הרקע כך שהיא בלתי נראית לצופה מהחזית או מהצד.

 

 

 

 

 

סיום התקנת מערכות התמיכה. המסנן ממוקם במיקומו הסופי וכל הצנרת הורכבה לפי מידה ובהתאם לדרישות הלקוח. מיכל זכוכית על שולחן פלדה עם מסנן מותקןבפינה הימנית עליונה ניתן להבחין בביטוי הפנימי של מערכת המילוי האוטומטי.

 

 

 

 

עיצוב המסלעה מארבעה סוגי תצורות גיאולוגיות משלוש יבשות שונות. שלושה סוגי סלעים וחצץ ייחודי. מסלעה מגוונת על מצע חצץ חוםהשילוב בין צבעי הסלעים יקבל משמעות גדולה לכשיתמלאו המים שכן הסלעים מקבלים גוונים אחרים במגע עם מים. כל סוג סלעים ממוקם בכוונה על מישור אחד. כלומר, כל לוחות הציפחה הירוקים (הפלטות או המדפים) מעוצבים בצורה מאוזנת בלבד. וכל הסלעים עם עורקי הברזל מכוונים למעלה כך שעורקי הברזל פונים לתאורה. נעשה שימוש מיוחד בסלעי הכורכר הברזילאי (הסלעים הצהובים) מאחר והם אינם סימטריים ולא עונים להגדרה כיוונית כלשהיא ולכן הם מהווים את הבסיס האיתן של כל המסלעה.

 

 

מילוי מים והפעלת מערכות. בזמן צילום התמונה עבדה התאורה, משאבת האוויר ומשאבות המים המעלות מיכל עם מים ומסלעה מפוארת ללא דגיםמים מהמסנן למיכל התצוגה. בשלב זה טרם הגיעו מהנגריה החיפוי העליון והארון שעתיד לעמוד מימין. רצונו של הלקוח היה להפעיל את המערכת כמה שיותר מהר גם אם לא סופקו כל פריטי הנגרות על מנת להשלים סייקל ביולוגי.

 

 

 

כעבור יומיים, עבודת הנגרות הושלמה והמיכל קלט את כמות הדגים הראשונית. בשלב זה מערכות התמיכה מורכבות ופעילות כולן. מיכל ציקלידים עם עבודת נגרות היקפיתהלקוח אפילו לא מאכיל… רק נהנה מהמיצג המרהיב.

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או פנייה. אנא הרגישו חופשי ליצור עימנו קשר בטלפון 052-8783484 או לכתובת המייל שלנו info@uri-aquarium.co.il
בחזרה לראש הדף